• ponedjeljak, 22 jun 2026

 U Odeskoj oblasti oko 300 hiljada ljudi bez struje i vode nakon ruskog napada

 U Odeskoj oblasti oko 300 hiljada ljudi bez struje i vode nakon ruskog napada

Kijev, (MINA) - Oko 300 hiljada stanovnika Odeske oblasti ostalo je bez struje i vode nakon noćnog ruskog napada na južnu Ukrajinu, saopštio je zamjenik premijera Ukrajine Oleksij Kuleba.

 

Oko 200 zgrada u Odesi izgubilo je grijanje, dok je dodatnih deset hiljada potrošača ostalo bez grijanja u Dnjepru na jugoistoku zemlje, prenio je Rojters.

 

Kuleba je dodao da su nadležne službe odmah reagovale, ali da će obnova snabdijevanja električnom energijom i vodom vjerovatno potrajati dok se ne saniraju posljedice napada.

 

Gradonačelnik Kijeva Vitalij Kličko rekao je da je oko 2,6 hiljada stambenih zgrada u ukrajinskoj prijestonici ostalo bez grijanja nakon ruskog noćnog napada.

 

On je dodao da se pogođene zgrade nalaze i na lijevoj i desnoj obali rijeke Dnjepar, u četiri gradska okruga.

 

“Prethodni napadi već su ostavili bez grijanja više od 1,1 hiljada stambenih zgrada”, naveo je Kličko.

 

Kličko je ranije jutros rekao da su dvije osobe povrijeđene u ruskom napadu raketa i dronova na Kijev.

(kraj) nim/žug

Stay Connected